Southeastern Carpenters

Council Delegates:

Local Union 50 — Oak Ridge, TN
  • William McCall
  • Floyd Sharp
  • Mike Geasland
  • Julie A. Sharp
  • Michael Kimberlin
  • Gerard Schroeder
  • John Cisneros
  • Brent O. DeBusk (alt)
  • Franklin Murray (alt)
Local Union 74 — Hixson, TN
  • Brian Nelson
  • Ronnie Campbell
  • Rodney Graham
  • Allan Hall
  • Morris Graham
  • Tim Cash
  • Jason Akins
  • Nick Neely
  • Shawn Haynes (alt)
  • Marty Mullins (alt)
Local Union 223 — Nashville, TN
  • Larry Davis
  • Michael Clarke
  • David Crutcher
  • Michale Eagle
  • Matthew Boner
  • Richard Brandon
  • Jason Stewart (alt)
  • Luke Maness (alt)
Local Union 225 — Atlanta, GA
  • Derek Garmon
  • Daniel Hicks
  • Menandro Martinez
  • Jeffrey Cartwright
  • Vicente Rumbo
  • Tammy Tatum
  • Samuel Asante
  • Anthony Spain
  • Calvin Garrett
  • Rigoverto Davila
  • Orlando Franquez (alt)
  • Mark Brown (alt)
Local Union 256 — Savannah, GA
  • Raymond McCullough
  • Daniel Boyn
  • Zachary Jackson
  • Denton Brantley
  • Angela Edenfield
  • Mark Imbrigiotta (alt)
  • Sean Pressburg (alt)
Local Union 283 — Augusta, GA
  • Matthew Jones
  • Michael Burns
  • Daniel Morris, Jr
  • Graham Yoch
  • Tom Jenkins
  • Kevin Mabli
  • Brian L. Carter
  • Charles Hodge
  • Arlon Cloer
  • William Tullius
  • Jessica Tollison
  • Samuel Wiggins (alt)
  • Kevin Duffy (alt)
Local Union 312 — Charlotte, NC
  • David Dye
  • Sidney Ellis
  • Derek Smith
  • Efrain Villatoro
  • Ernest Nunes (alt)
  • Brian Fichtner (alt)
Local Union 318 — Pelham, AL
  • Ralph Maddox
  • Jay Schuelly
  • Michael Duff
  • Rodney Anthony
  • Herman Dunn
  • Jessalyn Taylor
  • Cody Day (alt)
  • Gavin Horton (alt)
Local Union 345 — Cordova, TN
  • Jeremy D. Tallent
  • Fabian Lopez
  • Jose Trejo (alt)
Local Union 1192 — AL
  • Jeffrey Smith
  • J. Clint Smith
  • Joel Scott
  • Ron Fritzemeier
  • Scott McKnight
  • Bradie Harris
  • Les Roberts
  • Jared Newkirk
  • Robert Mitchell
  • Adam McLean
  • John Potts (alt)
  • Simone Kindred (alt)
Local Union 1209 — Florence, AL
  • Brian Dunlap
  • Jeffery Tucker
  • Gary Don Raper
  • Adam King
  • James Weems
  • Ryan Swindle
  • Kimberly Hamner
  • Marlon B. Abernathy (alt)
  • Matthew K. Smith (alt)
Local Union 1263 — SC, GA and NC
  • Kory Price
  • Robert Strickland
  • Logan Brown
  • Patrick Willingham
  • JeAnn Will
  • April Crownhart-Swan
  • Allen Graham
  • Karl Brooks
  • William Garner
  • Jeffrey McCary
  • William Blackburn
  • Eric Parker
  • Aimee Crowe (alt)
  • Ellis Griffin (alt)
Local Union 1554 — TN
  • Danny Williams
  • Breanna Collins
  • William Condon
  • Esther Freeman
  • Jessica Mills
  • Jesse Beilig
  • Daniel Yost
  • Steve Williams
  • Jericho Jones
  • Shaun Cairns (alt)
  • Daniel Christian (alt)
Delegates

Southeastern Carpenters Regional Council Service Area

Representing thousands of union carpenters and millwrights in 13 Local Unions who work and live in Alabama, Georgia, Mississippi, North Carolina, South Carolina, and the Florida Panhandle.